.

1. W nowym roku kontynuujemy zasłuchanie się w słowo Boże. Formacja oparta będzie na codziennym rozważaniu Słowa Bożego, a następnie dzieleniu się z usłyszanego słowa.

2. Przebieg spotkania od Nowego Roku:

19.00 Modlitwa do Ducha Świętego

19.10 wprowadzenie ( kto odpowiada za prowadzenie spotkania, kto z diakoni prorockiej posługuje dziś na spotkaniu do kogo kierować słowo)

19.15 dzielenie się słowem

19.45 uwielbienie

20.55 Apel Jasnogórski

 

3 Przypomnienie jak działa wspólnota? Po co jestem we wspólnocie?

 

Podstawowym powołaniem każdego chrześcijanina jest wezwanie do świętości, do doskonałej miłości. Dlatego wszystkie wspólnoty niezależnie od ich charyzmatu maja pomagać w realizacji tego powołania i prowadzić do zbawienia.

W tym nowym roku zastanówmy jak się angażujemy i czy wkładam tu moje serce i miłość bliźniego. „Wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść” mówił św Augustyn, miłość jest rozwojowa i wymagająca, to nie jest tak, że będę tylko stać i się przyglądać, albo jestem i działam albo zastanawiam się na tym gdzie Bóg chce mnie mieć abym mógł służyć, może w innym miejscu, nie w tej wspólnocie. Ale wspólnota nie jest do stania, i w innej też mam się angażować. Na tym polega sens bycia we wspólnocie.

Wierzę mocno, że to słowo z Pieśni nad pieśniami z rozdziału 2, 10-13 jest dla nas:

«Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź!
11Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł.
12Na ziemi widać już kwiaty, nadszedł czas przycinania drzew, i głos synogarlicy już słychać w naszej krainie.
13Drzewo figowe wydało zawiązki owoców i winne krzewy kwitnące już pachną.
Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź!

 

To jest czas przycinania drzew, obrośliśmy w liście, a nie wydajemy owoców.

Proste czynności wynikające z miłości, pomóc bratu, siostrze rozstawić sprzęt, złożyć czy odpisać na smsa…. To już nawet nie brak miłości, a po prostu brak wychowania i kultury nie odpisać na pytanie. Wszystkim tym którzy odpisują dziękuję za to, że czują się odpowiedzialni za tę wspólnotę.

 

4. Uwielbienie

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie spotkania, one maja tylko nas prowadzić i pomóc, ale to My, każdy z nas ma uwielbiać Boga, wspólnota jest miejscem w którym realizujemy to co

Tutaj nie jest czas słuchania Pana Boga, Słuchamy w domu, na osobistej codziennej modlitwie, Tutaj jest czas uwielbiania. Jak żyjemy, tak uwielbiamy. Oczywiście Pan Bóg mówi w czasie uwielbienia i pokazuje obszary których potrzebujemy się głębiej zanurzyć, uporządkować.

W czasie uwielbienia nie są ważne emocje, one nie świadczą o tym czy dobrze „przezywam spotkanie z Bogiem” Każdy ma prawo przeżywać uwielbienie w sposób dowolny i prawdziwy. Nie dziw się, że jeśli jesteś w grzechu ciężkim albo koncentrujesz się na sobie i swoich problemach, to nie będziesz widział potęgi i mocy działającego Boga, i nie będziesz czuł radości. To od każdego z nas od tego jakie prowadzi życie i jaką ma relacje z Bogiem tak będzie przeżywał uwielbienie.

 

 

W nowym roku kontynuujemy zasłuchanie się w słowo Boże. Formacja oparta będzie na codziennym rozważaniu Słowa Bożego, a następnie dzieleniu się z usłyszanego słowa.

  • Przebieg spotkania od Nowego Roku:

19.00 Modlitwa do Ducha Świętego

19.10 wprowadzenie

19.15 dzielenie się słowem

19.45 uwielbienie

20.55 Apel Jasnogórski

  • Przypomnienie zasad z dzielenia w grupkach:

w trakcie dzielenia nie modlimy się przed i po dzieleniu, cały czas jesteśmy zanurzeni w modlitwie. Dzielimy się tylko ze Słowa, co Bóg do nas powiedział w tym czasie, jak zmieniło się nasze patrzenie, nasze życie. Nie opowiadamy historii nie związanych z rozważanym słowem. Nie komentujemy wypowiedzi innych osób. Proszę animatorów o pilnowanie zasad dzielenia się w grupie.

  • Rekolekcje wakacyjne!

„Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” Mk 6, 31

Termin i forma rekolekcji wakacyjnych została zmieniona. Zapraszamy w tym roku, aby odpowiedzieć na usłyszane słowo i zaproszenie Pana Jezusa.

Rekolekcje odbędą się w terminie 10-15 lipca w Łopocznie. Temat Oto wielka tajemnica wiary” poprowadzi je o. Mirosław Bielecki. Zaczynamy w poniedziałek o godzinie 18.00 a kończymy w sobotę o godzinie 19.00. Rekolekcje te będą w ciszy!

Prosimy o zapisywanie się indywidualnie przez formularz na stronie: ognisko-milosci.pl

  • Animatorzy i grupy

Grupa 1

Animator: Jola K.

uczestnicy: Bogusia D., Dorotka K., Andrzej K., Dorota W., Agnieszka W.- W.,

Grupa 2

Animator Jurek K.

uczestnicy: Jadwiga K., Magda D., Darek D., Krysia Z., Józek Z., Marysia K., Marek K.

Grupa 3

Animator: Malwinka P.

uczestnicy: Małgosia W., Małgosia K., Ania H., Rafał G., Michał A.,

Grupa 4

Animator: Monika Z.

uczestnicy: Jacek G., Adam, Danuta B., Ania M., Beata P., Alina Cz., Grażyna D.,

Grupa 5

Animator: Asia Ż.

uczestnicy: Dorota P., Ewa Z., Magda W., Marzena G., Sylwia N.

Grupa 6

Animator: Magda K.

uczestnicy: Basia W., Bożenka R., Joanna Z., Ania Ł., Dorotka B.

Grupa 7         Grupa domowa

Animator: Asia Ż., zastępca animatora: Malwinka P.

uczestnicy: Monika M., Jola O., Ela M., Gosia, Justyna W., Magda W.